Timpul.md

Actualitate 5 Aprilie 2018 | 09:48

Câteva localități din țară rămân fără lumină. Iată care sunt acestea

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, furnizorul de energie electrică „RED UNION FENOSA” anunţă că astăzi, 5 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos.

Anenii Noi:
str.Anina, Ion Soltîs, Morilor, Nicolae Sulac, Voievozilor, Zimbrului – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chirca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Cobusca Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna – în intervalul de timp între 09:20 – 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str.31 August 1989, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Ion Creangă, Mereni, Prieteniei, Speranţei – în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhăceni – în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

- Advertisement -


Basarabeasca:
str.Chişinăului, Trudovaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Cahul:
s.Burlacu – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Cantemir:
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lărguţa – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului

Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.Fructovaia, Severnaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Svetlîi: str.28 Iunie, Iubileinaia, Gagarin, Lenin, M.Gorikii, Molodejnaia – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str.1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:45, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

Călăraşi:
s.Ţibirica – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Căuşeni:
str.A.Şciusev, A.Mateevici, D.Cantemir, M.Eminecsu, str-la Păcii – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Cîrnăţeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hagimus – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str.8 Martie, Florilor, Primăverii, Ştefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Hîrtop – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Criuleni:
s.Holercani – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Hînceşti:
str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Mireşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru renovarea LEA
s.Pogăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

Ialoveni:
str.Betania, Gr.Vieru, Moldova, Ialoveni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 (1oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Leova:
s.Cîzlar – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Orhei:
s.Ciocîlteni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Jeloboc – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Peresecina: str.31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Constantin Stamati, Fîntînilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Petru Rareş, Pionerilor, S.Peresecena, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Piatra – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Străşeni:
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru reconstrucţia liniei electrice aeriene
s.Cojuşna: str.A.Russo, Alexandru cel Bun, P.Codreanu, Constructorilor, Copiilor, Gr.Vieru, Ion Creangă, M.Viteazul, Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cojuşna: str.C.Negruzzi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cojuşna: str.Florilor, Gr.Vieru, R.Lomatdze, M.Viteazul, Sireţcaia, V.Cupcea – parţial în intervalul de timp între 14:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Ştefan Vodă:
s.Talmaza: str.27 August, 31 August 1989, Anatolie Sîrghi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, s.Talmaza, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Taraclia:
str.Bulgară, Cooperativnaea, Karl Marx, Lenin, Matrosov str-la, Panov, Polevaea, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Vasilii Ceapaev str-la – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Cairaclia: str.Dimitrova, Cotovschi, Gagarin, Lenin, Sov.Armii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Telenești:

s.Băneştii Noi – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
s.Scorţeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.

Timpul.md

Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus