Timpul.md

Actualitate 17 Mai 2018 | 10:57

Câteva zeci de localități rămân fără lumină. Iată orele exacte și motivele

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, furnizorul de energie electrică, „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că joi, 17 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos: 

Anenii Noi:
s.Botnăreşti – în intervalul de timp între 14:50 – 16:50, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
s.Cobusca Nouă – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
s.Gura Bîcului – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor. 

Basarabeasca:
s.Sadaclia: str.Mihail Frunze, Molodejnaea, Tineretului – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.

Cahul:
s.Brînza: str.Comsomoliscaea, Lenin, Molodejnaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
s.Burlacu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:15, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor;
s.Hulutu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
s.Vadul lui Isac – parţial în intervalul de timp între 12:50 – 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Cantemir:
s.Ciobalaccia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hănăşeni, s.Pleşeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pleşeni – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Stoianovca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Gherasimov, Grigore Cotovschi, Malinovschi – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cazaclia: str. 24 August, Alexandr Puşkin, Cazaclia, Chirov, Ciapaeva, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Corciaghina str-la, Crupscaea, Cutuzova str-la, Dimitrova, Eaneva, Goricogo str-la, Griboedova str-la, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Lev Tolstoi str-la, Maxim Gorki, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Nicolai Pirogov str-la, Ogorodnaea, Ostrovscogo str-la, Pervomaiscaea, Sadovaea, Serghei Lazo, Vladimir Maiacovski str-la, Voroşilov, Voroşilov str-la, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chiriet-Lunga: str.Maxim Gorki, Partizanscaea, Svoboda, Voczalinaea – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Chirsova: str.Mira, Olimpiiscaea – în intervalul de timp între 11:00 – 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Congaz: str. 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Cebanova, Comsomoliscaea, Fedko, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Jdanov, Kalinin, Kolhoznaia, Komarov, Komarov str-la, Lenin, Lev Tolstoi, Melnicinaea, Melnicinaea str-la, Miciurin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, Sadovaea, Serghei Kirov, Serghei Lazo, Valentina Tereşcova, Voroşilov – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Călăraşi:
s.Bravicea – în intervalul de timp între 12:30 – 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Hirova, s.Hogineşti – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Seliştea Nouă: str.Ştefan cel Mare, Liza Ceaikina, Livezilor, Miciurin, Tineretului, Zavodscaia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru conectarea clienţilor noi

Căuşeni:
str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Ioan Vodă, Mihail Lermontov, Mira 2 str-la, Mira 3 str-la, Mira 4 str-la, Păcii str-la, Vissarion Belinski – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sălcuţa – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Tănătarii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Zaim – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Cimişlia:
s.Batîr – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ciucur-Mingir – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, 8 Martie, Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Alexei Şciusev, Ceapaev, Constantin Stamati, Dimitrie Cantemir, Eroilor, Fintinilor, Florilor, Galbenita, Gura-Galbenei, Homagia, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Komarov, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Miron Costin, Păcii, Partizanilor, Prietenii, Primaverii, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Criuleni:
or.Criuleni: str.Bessarabscaea, Ion Creangă, Mihail Frunze, Mioriţa – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cruglic – în intervalul de timp între 11:30 – 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Holercani – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Işnovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Maşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Molovata – în intervalul de timp între 14:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Hînceşti:
s.Boghiceni – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 18:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Căţeleni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Logăneşti – în intervalul de timp între 11:30 – 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mingir – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Stolniceni – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Ialoveni:
str. 31 August 1989, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Betania, Grigore Vieru, Ialoveni, Cireşilor, Izvoraş, Moldova, Poeniţa, Spicului, Timişoara – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mileştii Mici – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ulmu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Văsieni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Nisporeni:
or.Nisporeni: str.Constantin Negruzzi, Grigore Ureche, Industrială, Libertăţii, Miron Costin, Nicolae Dimo, Tînjeneşti, Viilor – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Boldureşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Păruceni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte – parţial în intervalul de timp 09:15 – 19:30
s.Valea-Trestieni – în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Orhei:
str.A.Belschii, Barbu Lăutaru, Biriukov, Braşoveanu, Cupcea Valeriu, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dosoftei Mitropolit, Floriilor, Florilor, Haiducul Bargat, Iaşi, La Hotar, Mihail Mîndru, Nucarilor, Parfionov, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor, Susleni, Trandafirilor, Trosceanskaia, Vişinilor, Vissarion Belinski, Zemţov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cucuruzeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mîrzeşti, s.Mîrzaci – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Susleni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Străşeni:
or.Străşeni: str.Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Şciusev, Andrei Jereghi, Aron Pumnul, Dimitrie Cantemir, Grigore Ureche, Mitropolit Varlaam, Petru Rareş – în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Străşeni: str.Chişinăului, Ştefan cel Mare şi Sfînt – în intervalul de timp între 08:40 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Lozova: str.G.Posadov, Mitr.N.Vornicescu – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tătăreşti – în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Ştefan Vodă:
str. 31 August, Ştefan cel Mare, Libertăţii, Livezilor, Molodejnaia, N.Testemiţeanu, Suvorov – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Crocmaz: str.Chirov, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dacia, Gherdima, Lenin, Maxim Gorki, Mira, Naberejnaea, Renaşterii, S.Crocmaz, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorov, Toma Ciorbă, Zelenaea – parţial în intervalul de timp între 08:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Olăneşti: str.Ion Creangă, Nicolae Milescu Spătaru, Olăneşti – în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Anatolie Sîrghi, Anton Macarenco, Banikov, Biruinţa, Boris Glavan, Ceapaev, Chişinăului, Cojedub, Comarova, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Coroleva, Cosmonavtov, Cutuzova, Dubinina, Duca Vodă, Florilor, Gherman Titov, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lomachina, Luceafărul, Matrosov, Maxim Gorki, Miciurin, Mihai Eminescu, Mioriţa, Morilor, Nistrului, Pavlova, Pobeda, Prietenia, s.Talmaza, Suvorov, Tcacenco, Timireazev, Tinereţii, Traian, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Taraclia:
s.Aluatu: str. 30 Let Pobedî, Bulgară, Mihail Frunze, Sadovaea, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciumai: str.M.Lomonosov – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Teleneşti
s.Săseni – în intervalul de timp între 14:30 – 16:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.

TIMPUL.MD

Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus