Timpul.md

Actualitate 5 Octombrie 2018 | 08:45

Ce localități vor rămâne astăzi fără energie electrică

Mai mulți consumatori din țară vor fi deconectați astăzi de la rețeaua electrică, pentru realizarea lucrărilor de întreținere și reparație programate de Red Union Fenosa. Iată lista cu adresele și programul întreruperilor, anunțate pentru următoarele ore:

1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 15,19 – în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
str.A.Donici, A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Chişinăului, Dealul Leului, M.Eminecsu, Munceşti, Păcii – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
str.Schinoasa 2, 5, 8A, 14, Industrială 1, Decebal 54 – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 15:05, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Ştefan cel Mare, C.Negruzzi, Horelor, Liviu Damian, M.Costin, Orheiului, P.Zadnipru, Doinelor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

3. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Anatol Corobcianu, Andrei Mureşanu, Constantin Brîncuşi, Crimeia, Crîngului, Dacia, Druţă Ion, Gheorghe Coşbuc, Mihai Viteazul, Nicolae Iorga, Orheiului, Toma Ciorbă, Uzinei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

4. Chişinău, sectorul Botanica, s.Dobrogea:
str.Decebal 13, 15 – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 15:05, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

5. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Buiucani, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

6. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str. 27 August, Dm.Cantemir, GH.Coşbuc, M.Frunze, Precup – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Sf.Gheorghe 23A, Truşeni 999 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

7. Chişinău, sectorul Centru:
str.Baltagi 10, 11, Braila 4-12, 21-27, Costeşti 11-51, 18-68, Focşani 4-44, 5-53, Galaţi 1-23, 2-18, Mărăşeşti 39, Mioriţa 2/1, Schinoasa 2, Turturele 1, 2, 23, Vlad Ţepeş 2-58, 3-55, or.Codru: str.Braila 28, Schinoasa 8B, Sihastrului 7 – în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

8. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
str.Braila 28, Schinoasa 8B, Sihastrului 7 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

9. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str. 8 Martie 74-142, 83-87, 99-109, 121-123, 129-137, Constructorilor 76-98, 102, 149-193 – în intervalul de timp între 09:25 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.C.Stamati 12-16, Ion Doncev 2-22, Moara Roşie 3, 5, Zamfir Arbore 1-7, 2-6, str-la Zamfir Arbore 3/1, 4, 7, 7A – în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

10. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:
str.Burebista, Chişinăului, Florilor, Nucarilor, Petru Ungureanu, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

11. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goian:
str.Chișinau, Goian, Ichel, Păcii, Văilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

12. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Goianul Nou:
str.Alexandru Donici, Gloriei, Goianul Nou Sat, Luceafărul, Mihai Eminescu, Pădurilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

13. Anenii Noi:
s.Bulboaca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobanovca – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hîrbovăţ – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mereni: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Cobzarilor, Mereni, Unirii – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Speia – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ţînţăreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

14. Cahul:
str.Alexandru Donici, Mircea cel Bătrîn, Strada Veche, Tîrgul Vechi, Vasile Alecsandri, Vasile Stroescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Doinelor, Fraţii Jderi, Ilia Repin, P.Rumeanţev, Republicii, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîşliţa-Prut: str.Lenin, Mihail Frunze, Sportivă – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tartaul de Salcie – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:15, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

15. Cantemir:
str.Bucuria, Combatanţilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

16. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str.Boris Glavan, st.Vulcăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chirsova: str.Grigore Cotovschi, M.Tanasoglo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 1 Mai, 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Chirov, Cuibîşeva, Grigore Cotovschi, Lenin, Lesnaea, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Novaea, Octeabriscaea, Priozernaea, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Tomai – parţial în intervalul de timp între 19:00 – 20:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezghingea: str.Ioana Iakir, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Miciurin str-la, Pobeda, Serghei Tiulenin, Şevţovoi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tomai: str. 1 Mai, Cuibîşeva, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo, Sverdlova, Tomai, Şcolinaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

17. Călăraşi:
s.Horodişte – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pîrjolteni – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sipoteni: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 5 Decembrie, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Andrieş, Boris Glavan, Codrilor, Constantin Negruzzi, Dacilor, Decebal, Deleanu A., Doina, Dragancea V., Eachir I. Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Gribov, Ion Creangă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Latiniei, Limba Maternă, Livezilor, Maria Cibotari, Maria Drăgan, Mecanizatorilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Nucilor, Păcii, Petru Rareş, Plopilor, Prietenia, Salcîmilor, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Struguraş, Tcacenco, Timoşenco, Tinereţii, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoria, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

18. Căuşeni:
str.A.Mateevici, A.Șciusev, Calea Basarabiei, D.Cantemir, M.Eminescu, str-la Păcii, Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 12:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.A.Mateevici, D.Cantemir, Meșterul Radu, Meșterul Stanciu, M.Eminescu, M.Frunye, Nadejda Neaga, Ștefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Opaci – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Zaim – parţial în intervalul de timp între 11:30 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

19. Cimişlia:
s.Codreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Troiţcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

20. Criuleni:
s.Boşcana, s.Coşerniţa, s.Oniţcani – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 16:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Miclesti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Onițcani – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru defrișarea traseului

21. Hînceşti:
str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alessandro Bernardazzi, Buciumul, Bucureşti, Crezantemelor, Dacia, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Floare, Florilor, George Enescu, Izvoarelor, Livezilor, Mihalcea Hîncu, Mioriţa, Toma Ciorbă, Trandafirilor, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Cioara – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciuciuleni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fundul Galbenei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Mereşeni – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

22. Ialoveni:
s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 16:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Condrița – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Văsieni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

23. Leova:
str.Liviu Damian, Liviu Deleanu, Nicolae Iorga, Unirii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Iargara: str. 31 August 1989, Miciurin, Ştefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Iargara: str.Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

24. Nisporeni:
s.Bărboieni, s.Grozeşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Boldureşti – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Şendreni – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

25. Orhei:
str.Valul lui Traian, Meşteşugarilor, Dorobanţilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Brănești – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Step-Soci – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

26. Străşeni:
str.Alexei Mateevici, Codrilor, Luncilor, Mihai Eminescu, Miron Costin, Orheiului, Păcii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Traian, Victor Crăsescu – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

27. Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaia, Lenin, Nadrecinaia – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19.15, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: str.Benderscaia, Dzerjinschi, Lesnaia, Livezilor, Octeabriscaia, Severnaia, Sov.Armii – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 19:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.Libertăţii, Maxim Gorki, Purcari – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

28. Taraclia:
str.Dimitrov, Inzov General, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Maxim Gorki str-la, Miciurin, Mihail Lomonosov, Sadovaea, Şciors, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teatralnaia, Vladimir Maiacovski – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

29. Teleneşti:
s.Ineşti, s.Verejeni, s.Zăicani, s.Zăicani Noi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Sărătenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.

 

Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus