Timpul.md

Actualitate 10 Mai 2018 | 10:00

Întreruperi de curent pe tot teritoriul țării. Lista localităților vizate

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, furnizorul de energie electrică, „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că astăzi, 10 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Anenii Noi:
s.Botnăreşti, s.Salcia, s.Socoleni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gura Bîcului – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Hîrbovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Basarabeasca:
s.Sadaclia: str. 31 August 1989, Benderscaea, Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Mira, s.Sadaclia, Veteranilor, Voczalinaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Cahul:
s.Baurci-Moldoveni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Moscovei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Cantemir:
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chioselia – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobalaccia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sadîc: str. 1 Mai, 40 Let Pobedî, 70 Let Octeabrea, Boris Glavan, Grigore Vieru, Mihai Eminescu, Molodejnaea, Oleg Coşevoi, Plopilor, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Avdarma: str.Gheorghi Jucov, Lenin, Sverdlova, Timoşenco – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Baurci: str. 40 Let Octeabrea, Drujba, Molodejnaea, Sadovaea, Serghei Kirov – în intervalul de timp între 10:30 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cotovscoe: str. 40 Let Pobedî, 70 let Octeabrea, Calinina, Calinina str-la, Gheorghi Jucov, Gheorghi Jucov str-la, Grigore Cotovschi, Hutorscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Malinovaia, Malinovschi, Molodejnaea, Sadovîi str-la, Şcolinaea, Serghei Lazo, Valentina Tereşkova str-la – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Călăraşi:
s.Bravicea – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Frumoasa – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 12:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Horodişte – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Căuşeni:
str. 1 Mai, Anna şi Alexandru, Bolinicinîi str-la, Ghidirim A., Iurie Gagarin, Unirii – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
or.Căinari: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Căinari, Ştefan Vodă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Opaci – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Cimişlia:
s.Sagaidac – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Satul Nou – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Criuleni:
s.Işnovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Porumbeni – în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Hînceşti:
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Lăpuşna: str. 28 Iunie, 50 Let Octeabrea, Bahmeta, Iurie Gagarin, Molodejnîi str-la, Serghei Kirov, Şelepukina – în intervalul de timp între 11:45 – 13:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Lăpuşna: str. 50 Let Octeabrea, Şelepukina, A.Lăpuşneanu, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Molodejnîi str-la, Sovetov, str-la Sovetov – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Ialoveni:
s.Bardar – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea clienţilor noi
s.Cigîrleni – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 14:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Dănceni – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Horodca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Puhoi, s.Văratic – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:40, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Leova:
s.Cîzlar – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Nisporeni:
str. 1 Mai, 31 August 1989, Constantin Negruzzi, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Grigore Ureche, Horelor, Industrială, Libertăţii, Mircea Cel Bătrîn, Miron Costin, Muşatinilor, Nicolae Dimo, Nirnovei, Sfîntul Ion, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tineretului, Tînjeleşti, Tinjenesti, Toma Ciorbă, Traian, Unirii, Vărzăreşti, Vasile Lupu, Veronica Micle, Victoriei, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Iurceni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Păruceni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vărzăreşti, s.Şendreni, s.Şişcani, s.Soltăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Orhei:
str.Aleihem Şalom, Constantin Negruzzi, Orheiul Vechi, Paghis, Petrodava, Vasile Lupu, Veronica Micle – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Străşeni:
s.Bucovăţ – în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Grebleşti, s.Recea – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Recea – în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Scoreni – în intervalul de timp între 08:40 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Semionovca – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Crocmaz: str.Şcolinaia, Comsomoliscaia, Mira, Sovetscaia – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 17:10, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Talmaza: str. 1 Mai, 27 August, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Constantin Negruzzi, Crupscaea, Dubinina, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Livezilor, Matrosov, Miciurin, Mioriţa, Nistrului, Păcii, Timireazev, Tinereţii, Valentina Tereşkova, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Talmaza: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Anton Macarenco, Crupscaea, Dubinina, Gherman Titov, Iurie Gagarin, Matrosov, Mioriţa, Păcii, Timireazev, Tinereţii, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 19:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Taraclia:
s.Copceac: str.Chirov, Nicolai Pirogov, Suvorova – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Corten: str.Dimitrova, Micurina, Serghei Kirov – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Corten: str.Dimitrova, Serghei Kirov – parţial în intervalul de timp între 15:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Samurza – în intervalul de timp între 10:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Teleneşti:
or.Teleneşti: str.Alexandru Plamadeală, Chişinăului, Constantin Stamati, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt – în intervalul de timp între 08:40 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mindreşti (cons.juridici) – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Moara – în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sărătenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Ţînţăreni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.

Sursa: stirilocale.md




Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus