Timpul.md

6 August 2016 | 16:43

JO 2016: Programul competițiilor de duminică la Rio

 Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro programează, duminică, în a doua zi a întrecerilor, competiții la 22 de discipline sportive.

A doua zi de competiție are și 14 finale.

DUMINICĂ 7 AUGUST (ora României)

CANOTAJ
(14,30-18,30) recalificări schif masculin, schif feminin, dublu rame fără cârmaci masculin, dublu vâsle feminin, dublu vâsle feminin, patru rame fără cârmaci masculin, categorie ușoară, serii la dublu rame fără cârmaci feminin, dublu vâsle feminin — categorie ușoară, dublu vâsle masculin — categorie ușoară, patru rame fără cârmaci masculin

BASCHET
turneul masculin
turul I
(20,15) Brazilia — Lituania (Grupa B)
(01,00, luni) Croația — Spania (Grupa B)
(04,30, luni) Nigeria — Argentina (Grupa B)
turneul feminin
turul I
(18,00) SUA — Senegal (Grupa B)
(20,15) Serbia — Spania (Grupa B)
(23,30) Australia — Turcia (Grupa A)
(01,45, luni) Franța — Belarus (Grupa A)

VOLEI PE PLAJĂ
faza grupelor, masculin și feminin

BOX
(17,00-19,30) 16-imi de finală la cat. 60 kg, 69 kg și 81 kg masculin
(23,00-01,30 luni) 16-imi de finală la cat. 60 kg, 69 kg și 81 kg masculin

KAIAC-CANOE SLALOM
(18,30-22,15) turul I la C1 masculin, K1 masculin, turul II la C1, K1 masculin

CICLISM
(18,15-22,35) proba feminin pe șosea

ECHITAȚIE
concursul complet
(16,00-21,55) dresaj individual, dresaj pe echipe

SCRIMĂ
(15,00-19,15) floretă individual masculin, 32-imi, 16-imi, optimi și sferturi de finală
(22,00-00,30, luni) floretă individual masculin, semifinale, meciul pentru bronz și finala

FOTBAL
masculin — grupe
(19,00) Fiji — Mexic
(21,00) Honduras — Portugalia
(22,00) Germania — Coreea de Sud
(00,00, luni) Argentina — Algeria
(01,00, luni) Suedia — Nigeria
(01,00, luni) Danemarca — Africa de Sud
(04,00, luni) Japonia — Columbia
(04,00, luni) Brazilia — Irak

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
(15,45-04,00, luni) calificări feminin

HALTERE
(21,30-23,10 și 01,00-02,40) Finale cat. 53 kg feminin și 56 kg masculin

HANDBAL
turneul masculin
turul I
(15,30) Croația — Qatar (Grupa A)
(17,30) Suedia — Germania (Grupa B)
(20,40) Danemarca — Argentina (Grupa A)
(22,40) Polonia — Brazilia (Grupa B)
(01,50) Franța — Tunisia (Grupa A)
(03,50) Slovenia — Egipt (Grupa B)

HOCHEI PE IARBĂ
feminin — grupe
(16,00) Noua Zeelandă — Coreea de Sud
(17,00) Japonia — India
(18,30) Olanda — Spania
(19,30) China — Germania
masculin — grupe
(23,00) Marea Britanie — Noua Zeelandă
(00,00, luni) Olanda — Irlanda
(01,30, luni) Brazilia — Belgia
(02,30, luni) Australia — Spania

JUDO
(16,00-19,00 și 21,30-00,10, luni) cat. 66 kg masculin, 52 kg feminin — tururi preliminare, sferturi de finală, recalificări, semifinale, meciuri pentru locul 3, finale

NATAȚIE
ÎNOT
(19,00-21,20) serii la 100 m spate feminin, 200 m liber masculin, 100 m spate masculion, 100 m bras feminin, 100 m spate masculin, 400 m liber feminin, ștafetă 4x100 m liber masculin
(04,00-06,15, luni) finală 100 m fluture feminin, semifinale 200 m liber masculin, semifinale 100 m bras feminin, finală 100 m bras masculin, finală 400 m liber feminin, semifinale la 100 m spate masculin, semifinale la 100 m spate feminin, finală ștafetă 4x100 m liber masculin

SĂRITURI ÎN APĂ
(22,h00-23,00) finala sărituri sincron 3 m feminin

RUGBY ÎN VII
turneu feminin
turul I
(17,00) Spania — Kenya
(17,30) Noua Zeelandă — Franța
(18,00) Brazilia — Japonia
(18,30) Canada — Marea Britanie
(19,00) Fiji — Columbia
(19,30) Australia — SUA
(23,00) sfert de finală
(23,30) sfert de finală
(00,00) sfert de finală
(00,30, luni) sfert de finală

TENIS
(16,45-05,00, luni) turul I simplu masculin, simplu feminin, dublu masculin, dublu feminin

TENIS DE MASĂ
(15,00-04,00, luni) turul II, turul III simplu masculin, turul II, turul III simplu feminin

TIR
(15,00-21,30) calificări și finală la pistol are comprimat 10 m feminin, calificări și finală la trap feminin, calificări trap masculin

TIR CU ARCUL
(15,00-16,40) optimi de finală pe echipe feminin
(19,00-23,50) sferturi de finală și semifinale pe echipe feminin, meciul pentru bronz, meciul pentru aur

VOLEI
turneul masculin
turul I
(15,30) Italia — Franța (Grupa A)
(17,35) Brazilia — Mexic (Grupa A)
(21,00) Polonia — Egipt (Grupa B)
(23,05) SUA — Canada (Grupa A)
(02,30, luni) Rusia — Cuba (Grupa B)
(04,35, luni) Argentina — Iran (Grupa B) 

Versiune completă web Înapoi sus