Timpul.md

7 August 2016 | 16:10

JO 2016: Programul competițiilor de luni la Rio

Programul competițiilor sportive care vor avea loc luni la Jocurile Olimpice de vară de la Rio de Janeiro:

LUNI 8 AUGUST (ora României)

CANOTAJ
(14,30-17,10) recalificări la dublu rame fără cârmaci feminin, dublu vâsle categorie ușoară feminin, dublu vâsle categorie ușoară masculin, patru vâsle masculin, patru vâsle feminin, patru rame fără cârmaci masculin, serii la 8 rame cu cârmaci, feminin și masculin

BASCHET
turneul masculin
turul I
(20,15) Serbia — Australia (Grupa A)
(01,00, marți) SUA — Venezuela (Grupa A)
(04,30, marți) Franța — China (Grupa A)
turneul feminin
turul I
(18,00) Spania — SUA (Grupa B)
(20,15) Canada — Serbia (Grupa B)
(23,30) Japonia — Brazilia (Grupa A)
(01,45, marți) Senegal — China (Grupa B)

VOLEI PE PLAJĂ
faza grupelor, masculin și feminin


BOX
(17,00-20,00) 16-imi de finală cat. 46-49 kg masculin, 69 kg masculin, 75 kg masculin, optimi de finală cat. 91 kg masculin
(23,00-02,00, marți) 16-imi de finală cat. 46-49 kg masculin, 69 kg masculin, 75 kg masculin, optimi de finală cat. 91 kg masculin

KAIAC-CANOE SLALOM
(18,30-21,55) turul I la C2 masculin, K1 feminin, turul II la C2 masculin, K1 feminin

ECHITAȚIE
concursul complet
(16,00-21,00) Cros individual, cros pe echipe

SCRIMĂ
(15,00-19,05) sabie individual feminin, 32-imi, 16-imi, optimi și sferturi de finală
(22,00-00,30, marți) sabie individual feminin, semifinale, meciul pentru bronz, finala

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
(22,00-00,55, marți) finala pe echipe la masculin

HALTERE
(21,30-23,10 și 01,00-02,40, marți) finale cat. 58 kg feminin și 62 kg masculin

HANDBAL
turneul feminin
turul I
(15,30) Coreea de Sud — Suedia (Grupa B)
(17,30) Franța — Rusia (Grupa B)
(20,40) Spania — Norvegia (Grupa A)
(22,40) Brazilia — România (Grupa A)
(01,50, marți) Argentina — Olanda (Grupa B)
(03,50, marți) Angola — Muntenegru (Grupa A)

HOCHEI PE IARBĂ
grupe — feminin
(16,00) Australia — SUA
(19,30) Noua Zeelandă — Germania
(23,00) Olanda — Coreea de Sud
(00,00, marți) India — Marea Britanie
(01,30, marți) Spania — China
(02,30, marți) Argentina — Japonia
grupe — masculin
(17,00) Germania — India
(18,30) Canada — Argentina

JUDO
(16,00-19,00 și 21,30-00,10, marți): cat. 73 kg masculin, 57 kg feminin: tururi preliminare, sferturi de finală, recalificări, semifinale, meciuri pentru locul 3, finale

ÎNOT
(19,00-20,15) serii la 200 m liber feminin, 200 m fluture masculin, 200 m mixt feminin
(0,400-06,00, marți) semifinale la 200 m liber feminin, finală 200 m liber masculin, finală 100 m spate feminin, finală 100 m spate masculin, finală 100 m bras feminin, semifinale 200 m fluture masculin, semifinale 200 m mixt feminin

SĂRITURI ÎN APĂ
(22,00-23,00) Finala sărituri sincron 10 m masculin

RUGBY VII
turneu feminin
(20,30) semifinală
(21,00) semifinală
(00,30, marți) meciul pentru medalia de bronz
(01,00, marți) Finala

TENIS
(16,45-05,00, marți) turul II simplu masculin, simplu feminin, dublu masculin, dublu feminin

TENIS DE MASĂ
(16,00-04,30) turul 3, turul 4 la simplu masculin, simplu feminin

TIR
(15,00-21,30) calificări și finală la pușcă aer comprimat 10 m masculin, calificări și finala la trap masculin

TIR CU ARCUL
(15,00-18,55) 32-imi și 16-imi de finală individual masculin și feminin
(21,00-23,40) 32-imi și 16-imi de finală individual masculin și feminin

YACHTING
(19,00-21,40) regate la RS:X feminin și masculin, Laser masculin, Laser radial feminin

VOLEI
turneul feminin
turul I
(15,30) China — Italia (Grupa B)
(16,35) Japonia — Camerun (Grupa A)
(21,00) SUA — Olanda (Grupa B)
(23,05) Serbia — Porto Rico (Grupa B)
(02,30, marți) Rusia — Coreea de Sud (Grupa A)
(04,35, marți) Brazilia — Argentina (Grupa A)

POLO PE APĂ
grupe — masculin
(15,00) Serbia — Grecia
(16,20) Italia — Franța
(17,40) SUA — Spania
(19,00) Ungaria — Australia
(01,30, marți) Japonia — Brazilia
(02,50, marți) Croația — Muntenegru

Versiune completă web Înapoi sus