Timpul.md

Actualitate 27 Aprilie 2018 | 11:11

Mai multe localități din țară vor fi deconectate de la energia electrică. Motivul este banal

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, furnizorul de energie electrică, „RED UNION FENOSA” anunţă că vineri, 27 aprilie 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Anenii Noi:
str. 9 Mai, Comsomolului, Florilor, Solnicinaia, Speranţa, Timireazev, str-la Uzinilor, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Concilierii Naţionali, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Parcului, Suvorov – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Floreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Gura Bîcului – parţial în intervalul de timp între 09:55 – 17:55, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Teliţa – parţial în intervalul de timp între 12:30 – 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Basarabeasca:
str. 24 August JD, Crasnoarmeiscaea JD, Depoului JD, Puteiskaea JD, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la JD – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Cahul:
or.Cahul: str.Ciprian Porumbescu, Constantin Negruzzi, Fîntînilor, Ion Luca Caragiale, Izvoarelor, Orhei, Tineretului, Ştefan cel Mare şi Sfînt – în intervalul de timp între 15:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Brînza – parţial în intervalul de timp între 16:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cotihana – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Joltai: str.Polevaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Tartaul de Salcie – în intervalul de timp între 16:00 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Tvardiţa: str.Iurie Gagarin, Sadovaia, Tvardiţa – parţial în intervalul de timp între 11:30 – 12:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Văleni – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Cantemir:
s.Ciobalaccia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Goteşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: staţia Vulcăneşti – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Baurci: str. 40 Let Octeabrea – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 15:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Dezghingea: str.Dovjenco, Dubinina, Dzerjinschi, Lenin, Matrosov, M.Goriki, M.Tuhacev, Oleg Coşevoi, Pobeda, Raboceea, Pobeda, S.Lazo, Vlasenco – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Călăraşi:
str.Gavriil Muzicescu, M.Viteazul, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pîrjoşteni – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Căuşeni:
str.M.Kogîlniceanu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Trei Fîntîni, Calea Brezoii, str-la Păcii, str-la 2 Tri Fîntîni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Baimaclia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Chircăieşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sălcuţa – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Cimişlia:
s.Gura Galbenei: str. 1 Mai, 8 Martie, Alexandr Puşkin, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Alexei Şciusev, Ceapaev, Constantin Stamati, Dimitrie Cantemir, Eroilor, Fintinilor, Florilor, Galbenita, Gura-Galbenei, Homagia, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Komarov, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Miron Costin, Partizanilor, Păcii, Prietenii, Primaverii, Serghei Lazo, Sfîntul Gheorghe, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Criuleni:
str.Alexei Donici, Bul.Biruinţa, Iurbacas, Pobedî str-la, Viilor, 31 August, 23 Iunie – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Izbişte – în intervalul de timp între 08:45 – 10:45, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Măşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Oxentea – în intervalul de timp între 11:30 – 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Hînceşti:
or.Hînceşti: str.Alexandru cel Bun, Demnitatea, Industrială – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Hînceşti: str.Mihalcea Hîncu – în intervalul de timp între 08:30 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cărpineni – în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Crasnoarmeiscoe: str.Boris Glavan, Cicalova, Comsomoliscaea, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Nicolai Pirogov, Ogorodnaea, Oziornaia Str-La, Pervomaiscaea, Serghei Lazo, Stepnaea, Sverdlova, Ţentralinaea, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea – în intervalul de timp între 14:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Pervomaiscoe – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pogăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Sofia – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor



Ialoveni:
str.Alexandru cel Bun, Basarabia, Bălţi, Betatea Albă, Chişinăului, Ismail, Libertăţii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
s.Costeşti – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 17:40, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Dănceni – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Puhoi – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sociteni – în intervalul de timp între 11:30 – 14:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ulmu – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Văsieni – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Leova:
s.Beştemac – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cneazevca, s.Orac – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Nisporeni:
str.Chişinăului, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bărboieni – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuteşti, s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Orhei:
str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Mureş, Nicolae Testemiţeanu, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
s.Jeloboc – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Pohrebeni, s.Izvoare, s.Şercani – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Străşeni:
s.Cojuşna: str.B.Glavan, Lomatdze, M.Frunze, Muşatinilor, Tineretului, Viilor, Zanevicia – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lozova: str.Ion Creangă, Oanţa, Serdiuc – în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Semionovca – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Căplani: str.Caplanî, Cvartalinaea, Grigore Cotovschi, Libertăţii, Mihail Frunze, Molodejnaea, Sov.Armii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Svoboda, Tcacenco, Vostocinaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ermoclia: str.A.Puşkin, A.Şciusev, Avrora, Cotovschi, Gusev, Ion Creangă, I.Gagarin, Maslov, Molodejnaia, Sadovaia – parţial în intervalul de timp între 12:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olăneşti: str.A.Mateevici, Ştefan cel Mare, Comsomoliscaia, Testemiţeanu, Proletară, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Taraclia:
str.A.Puşkin, Bulgară, str-la Bulgară, Cotovschi, Gagarin, Karl Marx, Octeabriscaia, Veaceslav Cara – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Fontanaia, Lenin, Poştei str-la, Timireazev – parţial în intervalul de timp între 14:30 – 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Teleneşti:
s.Ţînţăreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vadul Leca – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Verejeni – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice.

Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus