Timpul.md

Actualitate 14 Mai 2018 | 10:39

Mai multe raioane din țară vor rămâne astăzi fără lumină

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, furnizorul de energie electrică „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că astăzi, 14 mai 2018, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Anenii Noi:
str.Anina, Ion Soltîs, Morilor, Nicolae Sulac, Voievozilor, Zimbrului – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Concilierii Naţionali, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciobanovca, s.Balmaz, s.Mirnoe, s.Troiţa Nouă – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Şerpeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Basarabeasca:
str.Trudovaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Abaclia: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Cogîlinic, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doina, Dom Pps, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Secrieru, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, s.Abaclia, Şcolinaea, Serghei Lazo, Spitalului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sadaclia: str. 31 August 1989 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Cahul:
s.Burlacu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Ursoaia – în intervalul de timp între 09:30 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Cantemir:
str.Boris Glavan, Promislennaea, Zavodscaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 10:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciobalaccia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 26 Siezda, Boris Glavan, Enghels, Pionerscaea, Plotnicova str-la – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Avdarma: str.Gheorghi Jucov, Lenin, Sverdlova, Timoşenco – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Dezghingea: str.Budionnîi, Buiuclî, Butuca, Chesea, Ciachira, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Diubina str-la, Dovjenco, Drujbî, Dubinina, Dzerjinscogo, Enghels, Gherman Titov, Gherţena, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Lenin, Lev Tolstoi str-la, Macarenco, Macarenco str-la, Matrosov, Maxim Gorki, Mendeleev, Mendeleev str-la, Meresiev, Meresiev str-la, Micoeana, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Mihail Tuhacevski, Mira, Molodejnaea, Odesscaea, Oleg Coşevoi, Oziornaia, Pobeda, Rabociaea, Serghei Lazo, Serghei Tiulenin, Serghei Tiulenin str-la, Suslova, Sverdlova, Tretiacov, Vlasenco, Volghina str-la, Zaica str-la – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Călăraşi:
str.Mitr.Dosoftei, Mitr.Varlaam – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Căuşeni:
str.Tineretului, str-la Păcii – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Cîrnăţeni – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Plop-Ştiubei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Sălcuţa – în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ucrainca – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA



Criuleni:
str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Bez Uliţ, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bul.Biruinţa, Crinelor, Florilor, Florilor str-la, Ghioceilor, Ion Sirbu, Iurie Gagarin, Lalelelor, Meşterul Manole, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Dimo, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Pobedî str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt str-la, Trandafirilor, Uzinelor, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Işnovăţ – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Măşcăuţi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Hînceşti:
s.Căţeleni – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Fîrlădeni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ivanovca – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Negrea – parţial în intervalul de timp între 10:20 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nemţeni – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 18:10, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Obileni – parţial în intervalul de timp între 09:50 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Ialoveni:
s.Mileştii Mici – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului

Leova:
str.Alexandru Donici, Doina şi Ion Aldea-Teodorovici, Independenţei, Mitropolit Varlaam, Nucarilor – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor



Nisporeni:
s.Păruceni – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Selişte – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 19:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Soltăneşti – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Orhei:
str.A.Belschii, Barbu Lăutaru, Biriukov, Braşoveanu, Cupcea Valeriu, Dimitrie Cantemir, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dosoftei Mitropolit, Floriilor, Haiducul Bargat, Iaşi, La Hotar, Mihail Mîndru, Nucarilor, Parfionov, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor, Susleni, Trandafirilor, Trosceanskaia, Vişinilor, Vissarion Belinski, Zemţov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Căpriana, Nistreană, Norocului – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Morozeni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vîprova – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Străşeni:
str. 1 Iunie, Calea Basarabiei, Codrilor, Leonid Severin, Mircea Cel Bătrîn, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Sfinţii Împăraţi Constantin, Teilor, Tineretului – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Şota Rustaveli, Liviu Deleanu, M.Lomonosov, V.Alexandri – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Scoreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Ştefan Vodă:
str.Ion Creangă, Mihai Eminescu, P.Dudnic, Vasile Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Copceac: str. 25 Octeabrea, 28 Iunie, Benderscaea str-la, Bulgară, Carl Marx, Dzerjinscogo, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Livezilor, Mihail Frunze, Mira, Octeabriscaea, Şcolinîi str-la, Serghei Lazo, Severnaea, Sov.Armii, Sovetscaea, Viilor, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Lazo, s.Semionovca, s.Ştefăneşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Olăneşti: str.Ştefan cel Mare – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Taraclia:
s.Albota de Sus – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cairaclia: str.Dimitrova, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Sov.Armii – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Valea Perjei: str.Crasnoe-Znamea, Lenin, Ohotnicescaea – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Teleneşti:
s.Budăi – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ineşti – în intervalul de timp între 08:30 – 10:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Mîndreşti – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Mîndreşti – în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Sărătenii Vechi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.

Sursa: stirilocale.md

Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus