Actualitate

NEWS ALERT Suspendare drastică pentru Ronaldo, după gestul golănesc cu Barcelona

Pe lângă returul din Supercupa Spaniei, Ronaldo va fi suspendat pentru primele patru partide din La Liga: cu Deportivo La Coruna (deplasare), Valencia şi Levante (acasă) şi cu Real Sociedad (deplasare).

Presa spaniolă susţine că starul "galacticilor" va fi suspendat minimum patru meciuri pentru că l-a îmbrâncit pe arbitrul Ricardo De Burgos după ce acesta i-a acordat al doilea cartonaş galben şi, implicit, pe cel roşu pentru simulare.

Introdus pe teren în minutul 58 al "clasicului" de pe Camp Nou, lusitanul a primit primul cartonaş galben în minutul 80, imediat după ce a înscris golul de 2-1 pentru echipa lui Zinedine Zidane. Cristiano Ronaldo a fost avertizat după ce şi-a scos tricoul imediat după golul înscris pe arena rivalilor.