Actualitate

Zimbru a evitat înfrângerea în ultimul minut în meciul cu Petrocub

„Galben-verzii” au deschis scorul în minutul 24, prin Yameogo. Petrocub a întors rezultatul după pauză, grație golurilor marcate de Vladislav Ivanov, din penalty, și Artiom Puntus.

În minutul 93, Victor Golovatenco a stabilit scorul final, după o lovitură de colț. „Unde trebuie să batem, facem remiză. Unde trebuia să remizăm, am pierdut”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

În celelalte partide ale etapei a șaptea s-au înregistrat rezultatele: Dinamo-Auto – Milsami 0-2, Zaria – Sheriff 0-1 și Speranța – Sfântul Gheorghe 1-1. În clasament, Sheriff are 19 puncte, cu 6 mai multe ca Milsami.

Sursa: ipn.md