Sport

Juniorii au invins selectionata Poloniei

Echipa nationala de fotbal Under-19 (varsta jucatorilor de pana la 19 ani) a invins la Suruceni, intr-un meci amical, reprezentativa similara a Poloniei.Golul victorios a fost inscris de Gheorghe Andronic in minutul 60, cu un sut-centrare expediat de pe extrema stanga.

Atat gazdele, cat si oaspetii au mai avut ocazii de a marca, dar au ratat. Conform expertilor prezenti la meci, partida a avut, in temei, un caracter echilibrat. Peste o zi, ambele formatii s-au confruntat din nou intr-un meci direct. Pe stadionul din Orhei, „tricolorii” nu au mai fost atat de norocosi si au suferit infrangere cu acelasi scor de 0-1, polonezii au marcat prin Michal Jonczyk, in minutul 65. Echipa moldoveana de juniori Under-19 este antrenata de Vlad Goian, tehnicianul echipei Iskra-Stal Rabnita.