Timpul.md

Actualitate 30 Noiembrie 2018 | 08:20

DECONECTĂRI DE LA REȚEA: Vezi adresele afectate de oprirea temporară a energiei electrice

Red Union Fenosa a programat pentru astăz sistări ale furnizării energiei electrice la adresele și în intervalele de timp indicate mai jos: Chişinău, sectorul Botanica:

str.Cernica 1, 2-16, Dumbrăvii 7-27, Fîntînilor 2, 14-16, 28, Mazililor 32-34, Melestiu 1, 2-6, str-la Melestiu 2-10, 8, Odesa 35-67, 48-62, str-la 6 Odesa 2-6, Simion Murafa 41, Stolniceni 34/3, 34/4, 34/5, 34/6, Tecuci 1, 2-6, Teilor 9/3, Tisa 1-9, 4-10, Valea Trandafirilor 9001, 9999, V.Zarzăr 3B, Zaim 1-7, 2-10, 32, 83 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
s.Băcioi: str.Acad.S.Rădăuțanu, Baciului, București, Cîmpiei, Dm.Cantemir, Independenței, N.Sulac, Schinoasa, Serelor, Sf.Treime, Teilor – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Băcioi: str.Sf.Elena, Băcioi – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Chişinău, sectorul Botanica, s.Frumușica:
str.I.Vatamanu, Lozioara, Pășunilor, Plugarilor, Sf.Elena – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Mihai Viteazul 20 – în intervalul de timp între 12:00 – 18:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice

Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str.Mitr.P.Movilă 9 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Buiucani, s.Dumbrava:
str.Bot Mihai, Dimitrie Cantemir, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vilelor, Zavoiului – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Bot Mihai, Drumul Vilelor, Durlesti, Fîntînilor, Frumoasa, Igor Vieru, Ioan Botezătorul, La Rascruce, Maria Cibotari, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Petru Movilă, Prieteniei, Rarestii, Sfîntul Gheorghe, Teilor, Vierul, Zavoiului – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene

Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:
str.Trușeni 999, Igor Vieru 40 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Mircea cel Bătrîn 9, 11, 11/1 – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.P.Zadnipru 4/1, 4/2, 4/6, 5/3 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Prof.Ion Dumeniuc 12, 12A, 18, 999, Mircea cel Bătrîn 40, 42, 42 bloc 1, 2, 3, 4, 5 – în intervalul de timp între 09:00 – 15:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti:
str. 31 August 1989, 8 Martie, Alexandru Lăpuşneanu, Barbu Lăutaru, Budeşti, Budeşti noi, Gradinarilor, Haiducilor, Hotarul Satului, Mihai Kogălniceanu, Primaverii, Serghei Lazo, Serghei Lunchevici – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Ciocana, s.Cioroborta:
str.Chișinăului, Cioroborta – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Ciocana, com.Cruzeşti:
Aleea Salcimîlor str-la, Aleea Salcîmilor, Buna Vestire, Calea Ieşilor, Columna, Cruzeşti, Dacia, Dimitrie Cantemir, Fintinarilor, Florilor, Iazului, Independenţei, Intemeetorul Crudu, Intemeetorul Crudu Str-La, Internaţională, Ioan Scurtu, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Ion Hînganu, Izvorului, Livezilor, Mihai Eminescu, Mioriţa, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Nucarilor, Răzeşilor, Renaşterii, Romănă, Sf.Treime, Sfatul Ţarii, Sfîntul Avram, Sfîntul Gheorghe, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Teilor, Valea Stoino, Valea Trandafirilor, Vatra Satului – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:
str.Independenţei, Livezilor, Nicolae Sulac, Nucarilor Str, Renaşterii, Sf.Paraschiva, Speranţei, Teilor, Tohatin, Valea Trandafirilor (s.Hrușova – cons.juridici) – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Calea Moșilor 38 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
str.Florilor 26/2 – în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice

Anenii Noi:
str.Alexei Şciusev, Alexei Şciusev str-la, Chişinăului, Livezilor, N.Berzarin, Nucarilor, Prietenie str-la, Uzinelor str-la, Victoriei, Zoia Kosmodemianskaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bulboaca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hîrbovăț – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Mereni – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Roșcani – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Telița – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Basarabeasca:
s.Abaclia: str.Alexandru Donici, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doina, Independenţei, Ion Iachir, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Mihail Frunze, s.Abaclia, Serghei Lazo, Trudovaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Cahul:
str.Alexandr Puşkin, Alexei Şciusev, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ioan Vodă cel Cumplit, Mihai Eminescu, Victoriei – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Alexandru Ioan Cuza: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Ceapaev, Dimitrie Cantemir, Enescu George, Eneş Gheorghe, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mioriţa, Poştei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tihaea, Traian, Tudor Vladimirescu, Viilor – parţial în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bădicul Moldovenesc – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Bădicul Moldovenesc, s.Chircani – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Colibaşi: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prut, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 08:20 – 09:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bez Uliţ, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prut, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea – parţial în intervalul de timp între 18:10 – 19:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Colibaşi: str.Octombrie, Alexei Mateevici, Libertăţii, Octeabriscaea, Prut, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Manta – parţial în intervalul de timp între 08:50 – 17:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Moscovei – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Paşcani – parţial în intervalul de timp între 11:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Cantemir:
s.Baimaclia, s.Doina, s.Iasnaia Poleana – parţial în intervalul de timp între 13:00 – 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Doina, s.Iasnaia Poleana – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Galaţan, Gavrilov, Lenin, Pobeda, Tretiakov – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
or.Comrat: str.Fedko, Gavrilov, Nicolai Gogol – în intervalul de timp 09:00 – 10:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, s.Cioc-Maidan, Serghei Lazo – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Călăraşi:
str.M.Kogîlniceanu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Nișcani – parţial în intervalul de timp între 09:25 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Rădeni – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 31 August 1989, 8 Martie, 9 Mai, Alecu Russo, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Vodă, Ciprian Porumbescu, Codrilor, Constantin Negruzzi, Cuza-Vodă, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Gavriil Musicescu, Independenţei, Ion Neculce, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Păcii, Petru Rareş, Rădi, S.Vălcineţ, S.Velicogo, Şcolii, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Neaga, Timoşenco, Tineretului, Titu Maiorescu, Traian, Trandafirilor, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Victoriei, Volcineţ – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Căuşeni:
or.Căinari: str.A.Mateevici, B.P.Hajdeu – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Criuleni:
s.Bălăbăneşti – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Hrușova (cons.juridici) – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Stețcani – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Hînceşti:
str. 31 August 1989, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Gheorghe Coşbuc str-la, Mihalcea Hîncu, Nicolai Gogol, Petru Zadnipru, Pluguşorul, Toma Ciorbă – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Bozieni – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 17:00, pentru conectarea clienţilor noi
s.Calmațui – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ivanovca – în intervalul de timp 10:00 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
s.Mingir – parţial în intervalul de timp între 08:20 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Voinescu – parţial în intervalul de timp între 08:15 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Ialoveni:
s.Costești – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Pojăreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Puhoi – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor

Leova:
s.Cîmpul Drept, s.Cneazevca, s.Sărăţica Nouă, s.Sărăţica Veche, s.Tomaiul Nou – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Nisporeni:
str.Alexandru cel Bun, Ciurleasa, Gloriei, Grigore Vieru, Sfîntul Gheorghe, Troiţa Duminicii Mari – parţial în intervalul de timp între 09:40 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Orhei:
str.Chișinăului, N.Dimo, V.Lupu, V.Mahu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Biești – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Vîșcăuți – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric

Străşeni:
s.Căpriana – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Ciobanca, s.Pănăşeşti – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 15:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Găleşti, s.Zubreşti – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Scoreni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Ştefan Vodă:
s.Brezoaia: str.Comsomoliscaea, Hersonscaea, Jirnovaea, Lenin, Molodejnaea, Nadrecinaea, Odesscaea, s.Brezoaea – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioburciu: str. 1 Mai, 28 Iunie, B.Glavan, Calinin, Cernova, Lenin, S.Lazo, Ștefan cel Mare, Cotovschi – parţial în intervalul de timp între 08:30 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Copceac: Benderscaea str-la, Dzerjinscogo, Lesnaea, Livezilor, Octeabriscaea, Severnaea, Sov.Armii – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 18:20, pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Purcari: str.Maxim Gorki, Purcari – parţial în intervalul de timp între 09:10 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA

Taraclia:
s.Roşiţa – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sofievca: str.Calinina, Karl Marx, Molodejnaea, s.Sofievca, Timoşenco – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sofievca: str.Timoşenco – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.

Teleneşti
or.Teleneşti: str.Dacia, Plopilor, Sportivă, 31 August 1989, 8 Martie – în intervalul de timp 14:00 – 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branşamentului
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.

http://stirilocale.md/ 

Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus