Timpul.md

Sport 10 Septembrie 2009 | 15:44

Champions League ne invita din nou pe stadioane

Acum o saptamana, cand am publicat programul competitiilor din grupele Europa League, in care evolueaza si campioana R. Moldova, Sheriff Tiraspol, am promis sa revenim si cu programul integral al meciurilor din noua editie a Ligii Campionilor Europeni. Desi in acest turneu R. Moldova nu are nicio reprezentanta, microbistii nostri vor tine strans pumnii pentru campioana Romaniei, Unirea Urziceni, dar si pentru reprezentantele Rusiei si Ucrainei (cate doua formatii).

 

 

 

Grupa A


15 septembrie
Juventus – Bordeaux
Maccabi – Bayern

30 septembrie
Bayern – Juventus
Bordeaux – Maccabi

21 octombrie
Bordeaux – Bayern
Juventus – Maccabi

3 noiembrie
Bayern – Bordeaux
Maccabi – Juventus

25 noiembrie
Bordeaux – Juventus
Bayern – Maccabi

8 decembrie
Juventus – Bayern
Maccabi - Bordeaux

Grupa B


15 septembrie
Wolfsburg – ?SKA
Besiktas – Manchester U.

30 septembrie
?SKA – Besiktas
Manchester U. – Wolfsburg

21 octombrie
?SKA – Manchester U.
Wolfsburg – Besiktas

3 noiembrie
Manchester U. – ?SKA
Besiktas – Wolfsburg

25 noiembrie
?SKA – Wolfsburg
Manchester U. – Besiktas

8 decembrie
Wolfsburg – Manchester
Besiktas - ?SKA

Grupa C


15 septembrie

Zurich – Real
Olympique – Milan

30 septembrie
Milan – Zurich
Real – Olympique

21 octombrie
Real – Milan
Zurich – Olympique

3 noiembrie
Milan – Real
Olympique – Zurich

25 noiembrie
Real – Zurich
Milan – Olympique

8 decembrie
Zurich – Milan
Olympique – Real

Grupa D

 

15 septembrie
Chelsea – Porto
Atletico – APOEL

30 septembrie
APOEL – Chelsea
Porto – Atletico

21 octombrie
Porto – APOEL
Chelsea – Atletico

3 noiembrie
APOEL – Porto
Atletico – Chelsea

25 noiembrie
Porto – Chelsea
APOEL – Atletico

8 decembrie
Chelsea – APOEL
Atletico - Porto

Grupa E

 

16 septembrie
Liverpool – Debreceni
Olympique – Fiorentina

29 septembrie
Fiorentina – Liverpool
Debreceni – Olympique

20 octombrie
Debreceni – Fiorentina
Liverpool – Olympique

4 noiembrie
Fiorentina – Debreceni
Olympique – Liverpool

24 noiembrie
Debreceni – Liverpool
Fiorentina – Olympique

9 decembrie
Liverpool – Fiorentina
Olympique - Debreceni

Grupa F

 

16 septembrie
Inter – Barcelona
Dinamo – Rubin

29 septembrie
Rubin – Inter
Barcelona – Dinamo

20 octombrie
Barcelona – Rubin
Inter – Dinamo

4 noiembrie
Rubin – Barcelona
Dinamo – Inter

24 noiembrie
Rubin – Dinamo
Barcelona – Inter

9 decembrie
Inter – Rubin
Dinamo - Barcelona

Grupa G

 

16 septembrie
Stuttgart – Rangers
Sevilla – Unirea

29 septembrie
Unirea – Stuttgart
Rangers – Sevilla

20 octombrie
Rangers – Unirea
Stuttgart – Sevilla

4 noiembrie
Unirea – Rangers
Sevilla – Stuttgart

24 noiembrie
Rangers – Stuttgart
Unirea – Sevilla

9 decembrie
Stuttgart – Unirea
Sevilla - Rangers

Grupa H

 

16 septembrie
Olympiakos – Alkmaar
Standard – Arsenal

29 septembrie
Arsenal – Olympiakos
Alkmaar – Standard

20 octombrie
Alkmaar – Arsenal
Olympiakos – Standard

4 noiembrie
Arsenal – Alkmaar
Standard – Olympiakos

24 noiembrie
Alkmaar – Olympiakos
Arsenal – Standard

9 decembrie
Olympiakos – Arsenal
Standard - Alkmaar

 

 

 

 


 

 

 


 



 

  • Un articol de:

Pe aceeaşi temă

Versiune completă web Înapoi sus